Václav Vydra

Václav Vydra je synem divadelních herců Václava Vydry a Dany Medřické.

Již během studia na pražské konzervatoři 1971–1977 natočil několik TV inscenací a hostoval v Divadle na Vinohradech ve hrách V zajetí času a Letní hosté a podepsal angažmá v divadle Kladno (Mladá Boleslav). V roce 1979 přijal angažmá v Městských divadlech pražských odkud odchází v roce 1995 a od roku 1996 jej angažuje paní ředitelka Jiřina Jirásková do Divadla na Vinohradech, kde hrávali také jeho rodiče i jeho dědeček. V roce 2007 v únoru se slavila 500 repríza veleúspěšné komedie Blbec k večeři v Divadle bez Zábradlí. Spoustu let už také hraje v úspěšných zájezdových představeních v agentuře Václava Hanzlíčka. Od roku 2004 hostuje v Karlínském divadle v muzikálu Noc na Karlštejně. Od roku 1998 má vlastní koně a tomuto koníčku se věnuje s nesmírným nasazením. V roce 2006 se po dlouholetém soužití se oženil se svojí spolužačkou z konzervatoře, herečkou Janou Bouškovou.

Diváci jej znají samozřejmě i plátna a z televizní obrazovky, kde hrál ve spoustě filmových a televizních rolích. Václav Vydra je spoluautorem knihy o své matce Vaše Dana Medřická a knihy Můj rok s koňmi.

V letech 2002 až 2004 se objevil v jedné z hlavních rolí úspěšných „Kameňáků“ režiséra Zdeňka Trošky (Kameňák 1, 2 a 3). Zahrál si zde Pepu Nováka, který je kapitánem městské policie. Jeho filmovou manželku Vilmu hrála Jana Paulová.