Václav Vostarek

sólista, HD Karlín
narozen 1962

Vystudoval brněnskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Z významných rolí např.: Sganarelle (Moliére - Don Juan). V roce 1989 získal angažmá v Divadle J. Wolkera v Praze, kde se představil např. v roli Miloše Hrmy v Hrabalových Ostře sledovaných vlacích.

Od roku 1991 má angažmá v Hudebním divadle Karlín. Vystupoval v mnoha rolí v operetách, například jako: Otakar (Strauss- Cikánský baron, turné Německo, Nizozemsko, Itálie), Boni (Kálmán - Čardášová princezna, turné Nizozemsko), Pappacoda (Strauss - Noc v Benátkách), Popiel (Nedbal - Polská krev), Alfréd (Strauss – Netopýr, turné Japonsko), Koloman Zsupan (Kálmán- Hraběnka Marica), hrabě Gustav Pottenstein (Lehár – Země úsměvů aj).

Muzikály: student Hálek - muzikál Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky, Má férová Josefína (1994), Mimiko v muzikálu (Řek) Zorba, Ámos Hart v muzikálu Chicago (2002). aj V Noci na Karlštejně (2004) hraje Petra, krále cyperského a jeruzalémského, účinkoval také v muzikálu Producenti (2006) a Limonádový Joe (2007). V operetě Čardášová princezna se představil jako Schulteis (2007) a v muzikálu Carmen jako Kelvin (2008).

V operetě Polská krev (premiéra v září 2009 v Hudebním divadle Karlín) ztvárnil roli Bronio von Popiela.