Roman Vojtek

sólista
narozen 14. 4. 1972 ve Vsetíně

Herec, zpěvák, tanečník a moderátor vystudoval brněnskou JAMU, obor muzikálové herectví. Již v průběhu studia hostoval v několika inscenacích Městského divadla Brno, například v muzikálech: Sny svatojánských nocí, Bastard nebo Divotvorný hrnec. Pak přišla nabídka angažmá v témže divadle a s ní spousta činoherních, ale hlavně muzikálových rolí jako např. PUK ve Snech svatojánských nocí (tento muzikál se hraje už 10 let) PRINC DANIEL v muzikálové baladě Petra Ulrycha. RADŮZ v Radůzovi a Mahuleně též P. Ulrycha. TONY a také BERNARDO ve West Side Story (za roli Tonyho byl v r.97 nominován na Cenu Thalie). Významná je také spolupráce s autorskou dvojicí Zdeněk Merta a Stanislav Moša. Kromě Snů a Bastarda účinkoval ve všech jejich dalších muzikálech, a to jako Bůh slunce ŠAMAŠ v Babylonu nebo jako ANDĚL ve Světě plném andělů. Velké a krásné role jej potkaly i v činohře. Rytíř DES GRIEUX v Manon Lescaut, KRISTIAN v Cyranovi nebo jeho nejoblíbenější AMADEUS v Amadeovi.

V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí CLAUDA v pražském nastudování muzikálu Vlasy. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době funguje jako jedno z největších a nejmodernějších studií na Moravě a je též provozovatelem divadla pro 300 lidí. S úspěchem se zde hrají především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2 , což jsou koncertně divadelní show s živým devatenáctičlenným orchestrem, dále pak muzikál JEPTIŠKY a další převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou - G-studio centrum v Brně.

Na pražské scéně jste mohli Romana vidět v muzikálu Pomáda, kde vytvořil hlavní roli DANNYHO a jako ALBERTA ve výpravném původním českém muzikálu Monte Cristo. Hrál i v muzikálu Dracula roli NICKA, v představení Velká muzikálová show. V představení Miss Saigon hrál hlavní roli CHRISE. V Hudebním divadle v Karlíně roli RIFFA a později také TONYHO ve známém muzikálu West Side Story, to ještě na pódiu Kongresového centra a v nově zrekonstruované budově divadla jej můžete vidět v roli PEŠKA ve slavné Noci na Karlštejně nebo v jedné z hlavních rolí muzikálu Producenti - LEO BLOOMA (opět nominace na Thálii 2007). Zároveň účinkuje v novém muzikálu Vašo Patejdla Jack Rozparovač a v divadle Radka Brzobohatého v hudební komedii Miluji Tě, ale ...

Stal se historicky prvním vítězem taneční Show Star dance. Natočil již 7 televizních pohádek, z nichž tu poslední o ULOUPENÉ DIVOŽENCE uvidí diváci v televizní premiéře letos na Vánoce 2007. Dále v průběhu letošního podzimu uvidíte Romana pravidelně na televizní obrazovce a to v seriálu ULICE. V lednu bude mít premiéru komedie Dušana Kleina Svatba na bitevním poli, kde si zahrál roli faráře.

Romanův hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze zmiňovaných muzikálů, nebo na CD Rebelové rokenrolu a Rebelové rokenrolu - zas je tu rokenrol. V roce 2006 mu vyšlo debutové album TO VĚDĚL BYCH RÁD a v letošním roce druhé ŽIVOT JE MUZIKÁL.

Významná je Romanova moderátorská spolupráce s televizemi při vyhlašování různých výročních anket a soutěží - Česká Miss, Auto roku, Atlet roku atd.

Na viděnou a na slyšenou v divadle se těší Váš Roman Vojtek.