Marián Vojtko

sólista

Po absolvování operního zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě zahájil své muzikálové působení dílem S. Sondheima Little Night Music. Během studií účinkoval v muzikálu Dracula v roli kněze a Stevena. Ve slovenském nastudování muzikálu Krysař ztvárnil hlavní roli Krysaře a v nastudování Pomády roli Anděla. Úspěch na muzikálové scéně mu přinesla role hraběte Monte Crista ve stejnojmenném muzikálu. Na letní scéně vystoupil v oratoriu Richarda Pachmanna Jan Hus v hlavní roli. Vystupoval v rolích Caesara a Marca Antonia v Kleopatře, představil sejako kardinál Richelieu ve Třech mušketýrech, Jofre de Peyrac v muzikálu Angelika, jako Da Vinci v muzikálu Mona Lisa v divadle Broadway v Praze, jako Jekyll a Hyde v muzikálu Jekyll & Hyde Leslieho Bricusse a Franka Wildhorna uváděném Hudebním divadlem Karlín, Štěpán Skotnica v muzikálu Golem hrabě Dracula v muzikálu Dracula uváděném v divadle Hybernia.

Marián Vojtko je aktivní také na operní scéně. Nastudoval Salieriho La Passione di Jesu Christu, zpíval v portugalském Portu v Carmině Buraně Carla Orff a. Ztvárnil roli Ottavia v opeře Don Giovanni a je stálým hostem Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě. Do jeho repertoáru dále patří tyto role: hrabě Almaviva (Rossini - Lazebník sevilský), Xerxes (Handel - Xerxes), baron Adolf (Janáček - Počátek románu), Pang (Puccini - Turandot) a další také operetní tenorové role.

V roce 2004 absolvoval první sólový koncert v USA a s Dvořákovu Stabat Mater vystoupil v tom samém roce společně s Gunma Symphony Orchestra v Japonsku. Hrabě Bolo Baranski v operetě Polská krev (premiéra v září 2009 v Hudebním divadle Karlín).