Lukáš Kumpricht

Narodil se v roce 1978 v Praze.

Od roku 1999 působí v divadle Ta Fantastika, kde jeho prvním jevištním počinem byla role Faráře v muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Johanka z Arku v režii Jozefa Bednárika. Zde zároveň alternoval i další dvě role, a to Johančina přítele z mládí Raimonda a hrdinného kapitána La Hira. Po téměř osmi stech reprízách v Praze s tímto muzikálem hrál také několik měsíců v bratislavském divadle Aréna.

2002: vystupoval s Johankou z Arku na mezinárodním muzikálovém festivalu v britském Cardiffu.

2003: Působí v muzikálu skladatele Michala Pavlíčka Excalibur, který režíroval Vladimír Morávek. Zde dodnes účinkuje v roli rytíře Ereca.

2005: nastudoval opět pod režijním vedením Jozefa Bednárika dvě role v muzikálu Elixír života, a to role Nejvyššího a newyorského gangstera a zakladatele Las Vegas Bugsyho Siegela.

2006: Přijal roli Raimonda ve španělském jazyce a odjel na turné po Španělsku, kde s představením Juana de Arco vystupoval na dvaceti divadelních scénách.

2007: Zvítězil v konkurzu do buff opery Dobře placená procházka v režii Miloše Formana v Národním divadle, kde stále ztvárňuje hlavní roli Advokáta. V témže roce nastudoval roli Žebráka v inscenaci Obraz Doriana Graye pod režijním vedením Jirího Pokorného.

2008: Opět ve spolupráci s Jiřím Pokorným ztvárňuje roli básníka Nebeského v hudební inscenaci Němcová! v divadle Ta Fantastika. Mimo divadelní prkna působí jako frontman rockové skupiny Checkpoint.