Ivo Hrbáč

sólista

Pochází z Ostravy, kde absolvoval hudebně-dramatické oddělení konzervatoře v ročníku režiséra Ivana Misaře(1987-1993). V sezóně 1991-92 byl stipendistou Literárního fondu v činohře Státního divadla v Ostravě (Kupec benátský, Tři mušketýři, Aucassin a Nicoletta, Sněhová královna, Pěna dní, August August August).

V letech 1992-95 byl hercem divadla Petra Bezruče v Ostravě (Stvoření světa, Adéla, Mechanické divadlo, Maloměšťákova svatba, Blázen a jeptiška, Bláznův klobouk, Jezinky Bezinky, Usměvavý syn, Frank V., Fimfárum, Komedie Artová, Hořící žirafy, atd.) Od roku 1995 působí v Praze, zejména na muzikálových scénách. Hrál v českých muzikáluech: Dracula (Mnich, Kněz), Hamlet (Hrobník), Monte Cristo (Inspektor), Johanka z Arku (Král, Operátor). V roce 1999 hostoval na scéně Národního divadla moravsko-slezského v opeře C. M.Webera Oberon v roli drolla Hráška. Vystoupil také v pořadech Lyry Pragensis, v pořadech Divadla Montmartre, v Divadle Na Fidlovačce účinkuje v muzikálu Carmen. V karlínské inscenaci West Side Story (HD Karlín, 2003) je Pruďas. Herecké konto: 30 inscenací.

Zahrál si i ve filmu Kameňák Zdeňka Trošky zloděje Karla a v rodinném filmu D.Beránka Až kamna vyletí roli vlakového průvodčího několika tváří.

Věnuje se dabingu. Rád sportuje - 12 let závodně šermoval, jezdí na koni, hraje tenis, fotbal, hokej, pool billiard.