Helena Brousková

choreograf

Po absolutoriu na brněnské konzervatoři obor tanec, získala angažmá v sezóně 86-87 jako členka baletu v HDK. V letech 1987-91 byla členkou taneční skupiny UNO, s níž vystupovala na mnohých pódiích po celé Evropě. V roce 1993 vytvořila choreografii k autorskému dílu M.Nesvadby Billiard. V tomtéž roce pracovala jako asistentka choreografa R.Hese na muzikálu West Side Story a v roce 1994 na původním českém muzikálu 451° Farenheita.

Jako choreograf celovečerního představení Zasněžená romance se představila v HDK v roce 1994, kde s velkým úspěchem vystupovala také její taneční skupina "Děti swingu", která existuje dodnes. Následovala choreografie k představení Pěst na oko v HDK a projekt Dracula, kde působila jako asistentka choreografie R.Hese. V roce 1997 vznikl znovu v HDK nový český muzikál - Sny z Nového Yorku k němuž vytvořila choreografii opět za účasti "Dětí swingu". V červnu 98 odešla na mateřskou dovolenou.

Od září 2003 je šéfem baletu Hudebního divadla Karlín. V roce 2005 byl balet sloučen se sborem a toto univerzální těleso dostalo název company. Od vzniku tohoto tělesa je Helena Brousková šéfem tohoto tělesa.