Frank Wildhorn

skladatel

Styl hudby Franka Wildhorna se obtížně definuje: je to směsice populární, divadelní a vážné hudby. V roce 1999 se Frank Wildhorn stal prvním americkým skladatelem po 22 letech, kterému se hrály tři tituly na Broadwayi současně. Byl to Jekyll & Hyde - dvě nominace na cenu TONY, The Scarlet Pimpernel - čtyři nominace TONY a The Civil War - dvě nominace. Všechny tyto show obletěly celé Spojené státy a viděli je diváci v mnoha zemích všech kontinentů.

Frank rovněž dopsal několik nových písní do muzikálu Victor/Victoria a na Broadwayi nedávno uváděli jedno z jeho posledních děl Dracula: The Musical. Nesmrtelné melodie z muzikálu Jekyll & Hyde zaznívají často při nejslavnostnějších příležitostech: zahajování Olympijských her a dalších vrcholných sportovních událostí, při výročních setkáních politických stran a dokonce při inaugraci prezidenta Clintona v podání Jennifer Holliday.

Písně Franka Wildhorna mají v repertoáru takové hvězdy jako je Whitney Houston, Natalie Cole, Kenny Rogers, Sammy Davis Jr., Liza Minnelli, Julie Andrews, Freddie Jackson, Patti LaBelle, The Moody Blues, Jeffrey Osborne, Johnny Mathis, Colm Wilkinson a mnozí další. Frank Wildhorn byl tak spokojen s pražským uvedením muzikálu Jekyll & Hyde v Hudebním divadle Karlín, že přišel sám s nápadem napsat pro toto divadlo původní muzikál, který zde bude mít světovou premiéru.