Dita Hořínková

sólistka, narozena 16.3.1976 v Praze

Vystudovala Vyšší odbornou školu obor herectví a moderování u paní Elišky Balzerové v Praze Michli a dále pak na HAMU metodiku zpěvu, pedagogiku a psychologii.

Na divadelní scéně působí od svých osmi let.

Má za sebou dvě sólová turné po Japonsku s klasickým repertoárem a vzdělávací seminář pro sólové zpěváky v Mnichově a koncertování v Kanadě v Torontu.

Vedle činohry, kdy byla hostem Divadla pod Palmovkou, Divadla na Fidlovačce a je častým hostem v divadle J.K. Tyla v Plzni, se věnuje muzikálu. Ztvárnila hlavní roli kočky Grizabelly v muzikálu Cats, v muzikálu Romeo a Julie roli Chůvy, Kapuletové a královny Mab, v inscenaci Cikáni jdou do nebe hlaví roli cikánky Rady, působila v muzikálech Evita, Kabaret, Miss Saigon, Kazatel i ve scénickém oratoriu Mistr Jan Hus, které získalo cenu Nadace Vize 97 Václava a Dagmar Havlových v rámci Mezinárodního festivalu Zlatá Praha. Hrála v hudební komedii Ginger a Fred v Praze a založila vokální těleso Happy Day Quintet.

V současné době natočila sólové CD „Dove Sono“ a dále pak CD „Colours“ s Jaroslavem Svěceným na hudbu Richarda Pachmana, hraje v muzikálu Hledá se muž, značka bohatý v Divadle na Fidlovačce, v operetě Rose Marie v komorním divadle v Plzni a hlavní roli Elizy Doolitlové v muzikálu My Fair Lady v Městském divadle Most.