Barbora Rajnišová

Absolventka Státní hudební konzervatoře v Ostravě, obor - operní zpěv.

Debutovala na operní a operetní scéně Slezského divadla v Opavě a v Ostravě - např. v operních rolích - Moniuszkově Halce, v Mařence z Prodané nevěsty, v Adalgize z Normy, v Despině z Cosi fan tutte, v Anně z Verdiho Nabucca aj. - a dále v mnoha operetních rolích, zejména: ve Veselé vdově - Hana Glawari, v Polské krvi - Helena, v Uherské svatbě jako Janka, v Ptáčníkovi v roli Kristy, v Mam´zelle Nitouche v Denise, v Zemi úsměvů - v Mi, v Rose Mary - ve Wandě a Jane, a v dalších rolích.

V letech 1996-1997 působila jako členka opery v Národním divadle v Praze. V roce 2004 se účastnila turné po Francii s operetou Vesela vdova a rovněž s operetou Netopýr v Německu.

Zúčastnila se hudebního nastudování a produkce musikálu Jesus Christus Superstar v r. 2005 a v roce 2007 jazzové opery Porgy a Bess s dirigentem Františkem Preislerem.

Nyní v HDK v Karlíně završí 11 let svého působení. V HDK se Barbora Rajnišová zhostila řady rolí a jednou z naposledy ztvárněných je hraběnka Anhilta z nově uvedené operetní inscenace Čardášová princezna. V roce 2000 a 2002 se zůčastnila divadelního turné s HDK v Japonsku. V současné době se kromě divadla věnuje i koncertní činnosti v ČR i v zahraničí.